HS Individual Results Race 2-2016


Results By Race Management Systems, Inc.

Varsity Boys

Males

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Samuel Elson 14 Cuyuna Lakes Mountain Bike Team 575   19:13.4 21:07.2 21:34.9 22:09.9 22:10.9 1:46:16.4
2 Will Curtis 6 St. Paul Central 565   19:39.5 21:29.3 21:57.3 22:13.2 22:10.3 1:47:29.7
3 Trevor Roen 37 Hutchinson High School 556   19:46.2 21:58.3 22:07.6 22:25.0 21:44.8 1:48:02.2
4 Nathan Edstrom 12 Hopkins High School 547   20:01.4 22:08.8 22:11.0 22:04.5 21:37.0 1:48:02.8
5 Braeden Anderson 1 Cuyuna Lakes Mountain Bike Team 539   21:04.9 19:24.5 22:06.7 22:39.8 22:49.7 1:48:05.8
6 Collin Maynard 33 Hopkins High School 531   20:22.4 22:03.8 21:54.7 22:17.4 22:54.3 1:49:32.8
7 Dylan Kiefer 28 Minnetonka High School 523   20:25.4 22:02.4 22:08.2 22:27.2 22:38.4 1:49:41.7
8 William 'Foss' Kerker 27 Southwest Minneapolis 516   20:23.9 22:02.3 22:20.8 22:54.4 22:48.4 1:50:30.0
9 Alex Sipe 41 Wayzata Mountain Bike Team 509   20:02.9 22:06.8 22:10.7 22:43.1 23:26.4 1:50:30.1
10 Connor Rono 38 Crosby-Ironton High School 502   20:22.4 22:06.6 22:18.7 23:37.8 24:16.7 1:52:42.4
11 Devon Horner 25 Burnsville High School 495   21:12.0 22:25.9 22:58.0 23:30.8 22:55.9 1:53:02.7
12 Dale Yotter 46 Crosby-Ironton High School 489   20:28.4 22:06.8 22:46.5 23:59.0 23:41.8 1:53:02.8
13 Nick Gordon 18 Minnetonka High School 483   20:56.9 22:52.3 23:15.1 23:19.8 23:09.1 1:53:33.5
14 Henry Hall 20 Southwest Minneapolis 477   20:24.3 22:01.9 22:57.9 24:28.5 24:16.9 1:54:09.7
15 Nathan Latz 30 Hopkins High School 471   22:37.1 23:06.3 23:08.2 23:25.2 22:47.5 1:55:04.4
16 Torsten Brinkema 4 Southwest Minneapolis 465   20:55.4 22:53.1 23:43.0 23:54.5 23:38.6 1:55:04.8
17 Eli Markworth 32 Washburn High School 460   20:34.4 22:56.6 23:33.0 24:20.9 24:29.3 1:55:54.3
18 Stephen Hatt 23 Lakeville North High School 455   21:03.5 23:04.7 23:36.1 24:05.7 24:08.5 1:55:58.7
19 Tyler Dougherty 11 Armstrong Cycle Club 450   21:22.6 23:03.6 23:36.5 24:08.3 23:56.5 1:56:07.7
20 Patrick Welch 44 Cannon Valley Composite 445   21:49.8 23:42.4 23:34.0 23:25.8 23:46.8 1:56:19.0
21 Tyler Haroldson 21 Lakeville South High School 440   21:38.7 22:53.6 24:27.9 24:46.7 25:08.6 1:58:55.7
22 Adlai Sinkler 40 Southwest Minneapolis 435   22:48.2 24:12.3 24:23.8 24:24.1 24:36.6 2:00:25.1
23 Isaac Hale 19 Northwest Composite 431   21:55.7 24:06.0 24:58.5 26:40.0 26:28.2 2:04:08.7
24 Luke Aronson 2 Eagan High School 427   22:21.3 24:52.2 25:31.4 25:59.1 25:32.5 2:04:16.7
25 Reece Wellik 45 Eastview High School 423   22:05.3 24:15.3 26:24.6 25:58.8 25:34.0 2:04:18.2
26 Eddy MacDonald 31 MPLS South High 419   23:12.1 26:36.1 27:12.0 26:38.4 25:20.0 2:08:58.8

JV Boys D1

Males

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Sean Christian 259 Washburn High School 540   20:30.1 22:57.0 23:01.0 22:59.2 1:29:27.5
2 Ian Ruh 258 Stillwater HS 530   20:29.7 22:57.0 23:00.5 23:00.6 1:29:28.0
3 Daniel Mondale 223 Hopkins High School 521   20:50.2 23:17.3 23:36.6 23:05.8 1:30:50.1
4 Thomas Golin 268 Wayzata Mountain Bike Team 512   20:50.5 23:24.6 23:33.1 23:24.2 1:31:12.5
5 Luke Sicora 204 Armstrong Cycle Club 504   21:14.3 23:43.7 24:05.1 24:06.7 1:33:10.0
6 Damon John Barli 206 Armstrong Cycle Club 496   21:36.5 23:40.0 23:57.8 24:04.2 1:33:18.7
7 Nathan Gessler 250 Stillwater HS 488   20:54.5 23:49.1 24:19.6 25:57.0 1:35:00.3
8 Max Kennedy 257 Stillwater HS 481   20:30.5 24:22.1 23:04.7 22:52.8 1:35:50.1
9 Ryan Slomkowski 267 Wayzata Mountain Bike Team 474   21:36.2 23:42.0 24:44.5 26:08.4 1:36:11.2
10 Karl Gaertner 256 Stillwater HS 467   21:36.5 24:59.9 24:50.8 24:54.0 1:36:21.3
11 Carl Bohacek 255 Stillwater HS 460   22:36.4 24:34.2 25:04.3 24:35.1 1:36:50.2
12 Logan Fisco 238 Minnetonka High School 454   22:59.6 25:05.0 24:55.6 24:01.5 1:37:01.9
13 Mitchell Melin 225 Hopkins High School 448   22:39.6 25:01.0 25:22.7 24:04.8 1:37:08.2
14 Michael Doyle 260 Washburn High School 442   22:38.2 25:17.2 25:00.2 24:14.4 1:37:10.2
15 Alex Edstrom 226 Hopkins High School 436   23:00.6 25:10.0 24:54.6 24:44.6 1:37:49.8
16 Ethan Kehrberg 229 Hopkins High School 430   23:33.6 25:09.3 24:44.3 25:07.1 1:38:34.4
17 Jack Lange 253 Stillwater HS 425   23:02.4 25:57.8 25:28.7 25:32.0 1:40:01.0
18 Graham Caron 276 Minnetonka High School 420   23:03.3 25:39.9 24:56.0 27:00.3 1:40:39.6
19 Logan Cummings 241 Minnetonka High School 415   23:00.0 25:18.6 25:55.8 26:26.1 1:40:40.7
20 Cody Blauwkamp 231 Hudson High School 410   23:32.9 25:53.5 25:57.9 25:23.1 1:40:47.6
21 Colin Gray 254 Stillwater HS 405   23:00.3 25:42.2 26:23.8 26:23.3 1:41:29.6
22 Kyler Rose 203 Armstrong Cycle Club 400   22:51.5 25:49.0 27:07.4 27:20.7 1:43:08.8
23 Maxwell Seybolt 274 Wayzata Mountain Bike Team 396   23:34.9 26:17.7 26:54.6 26:28.5 1:43:15.9
24 Joshua Yahna 239 Minnetonka High School 392   24:44.5 27:18.3 27:50.1 26:33.6 1:46:26.6
25 Eric Reuss 272 Wayzata Mountain Bike Team 388   25:36.5 27:08.0 27:11.2 27:03.9 1:46:59.7
26 Karl Boulter 240 Minnetonka High School 384   24:45.6 27:56.3 27:11.4 27:08.7 1:47:02.1
27 Benjamin Callister 233 Minnetonka High School 380   24:53.0 27:50.5 27:51.7 28:13.3 1:48:48.7
28 Ari Tapper 235 Minnetonka High School 376   24:44.8 27:56.9 27:53.5 28:20.4 1:48:55.7
29 Paul Schneider-Krumpus 270 Wayzata Mountain Bike Team 372   25:48.5 27:32.7 28:05.1 28:37.8 1:50:04.2
30 Jacob Williamson 243 Minnetonka High School 369   25:56.9 28:57.2 28:07.7 27:16.9 1:50:19.0
31 Brandon Xu 263 Wayzata Mountain Bike Team 366   26:00.5 28:14.7 28:49.6 28:11.9 1:51:16.8
32 Brett Wollerman 265 Wayzata Mountain Bike Team 363   25:54.5 28:59.3 28:25.7 28:14.7 1:51:34.3
33 Roman Stukel 237 Minnetonka High School 360   26:02.8 29:08.7 28:55.0 28:18.9 1:52:25.5
34 Thomas Hepperlen 228 Hopkins High School 357   26:32.0 28:43.2 29:03.6 29:09.7 1:53:28.6
35 Ian Feagler 224 Hopkins High School 354   27:42.6 28:55.6 29:38.9 30:27.2 1:56:44.5
36 Brandon McClune 230 Hudson High School 351   27:54.6 29:49.8 30:15.7 31:24.6 1:59:24.8
37 Sam Fellabaum 245 Minnetonka High School 348   27:36.6 30:25.5 30:59.9 31:11.6 2:00:13.7
38 Ian Sudheimer 251 Stillwater HS 346   29:48.2 32:05.4 33:56.4 33:22.1 2:09:12.3
39 Ajai somaiah 202 Armstrong Cycle Club 344   31:45.5 35:19.5 36:27.2 34:29.5 2:18:01.8
40 Hunter Mann 201 Armstrong Cycle Club 342   30:32.9 33:11.9 36:34.6 35:47.0 2:21:06.5
DNF Jackson Hay 266 Wayzata Mountain Bike Team 0   26:51.5 33:17.2 33:32.3 X X X X 1:33:41.0
DNF Matthew Brown 200 Armstrong Cycle Club 0   30:45.5 31:33.2 33:03.4 X X X X 1:35:22.2

JV Boys D2

Males

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Nicholas Carter 3070 MPLS South High 540   20:24.1 22:14.5 23:12.5 24:13.8 1:30:05.0
2 Ellis Nordhougen 3072 MPLS South High 530   20:24.6 22:15.2 23:11.5 24:13.8 1:30:05.1
3 Noah Coughlin 3023 Crosby-Ironton High School 521   20:39.5 23:04.0 23:43.7 23:46.8 1:31:14.2
4 Colin Rotvold 3036 Eastview High School 512   21:29.6 23:21.1 23:15.4 23:25.6 1:31:31.8
5 Brady Olsen 3062 Mankato Composite 504   21:29.4 23:25.7 23:36.4 24:50.8 1:33:22.3
6 Ethan Peterson 3073 MPLS South High 496   20:54.5 23:27.5 24:23.2 25:09.5 1:33:54.8
7 Dominic Andrews 3031 Eagan High School 488   21:38.2 24:11.4 24:04.6 24:04.8 1:33:59.1
8 Ethan Nelson 3071 MPLS South High 481   22:20.1 24:14.5 24:25.7 24:22.7 1:35:23.1
9 Peyton German 3053 Hutchinson High School 474   23:38.0 24:10.0 23:42.2 23:53.8 1:35:24.2
10 Peyton Chiotti 3052 Hutchinson High School 467   22:37.7 23:58.5 24:27.0 24:31.0 1:35:34.3
11 Matthew Weinberger 3110 White Bear Lake High School 460   22:29.5 24:24.8 24:20.3 24:44.9 1:35:59.6
12 Mason Heimkes 3059 Lakeville South High School 454   22:30.5 24:31.1 24:48.5 25:07.8 1:36:58.0
13 Nicholas Bohlke 3061 Mankato Composite 448   22:20.7 24:33.7 24:37.8 25:30.3 1:37:02.7
14 Michael Hooley 3048 Highland Park Mendota Composite 442   22:37.3 24:00.1 25:40.3 25:05.0 1:37:22.8
15 Charlie Johnson 3096 Southwest Minneapolis 436   23:05.2 24:43.1 24:59.4 25:05.8 1:37:53.6
16 Samuel Gunvalson 3001 Alexandria Area Youth Cycling 430   23:21.0 24:50.7 24:57.5 25:18.8 1:38:28.1
17 John Pampuch 3113 Winona Composite 425   23:06.4 25:05.7 24:57.8 25:18.6 1:38:28.6
18 Tony Callen 3105 White Bear Lake High School 420   23:03.3 24:45.1 25:30.7 26:50.8 1:40:10.1
19 Luke Johnson 3028 Eagan High School 415   24:09.0 25:02.7 25:14.5 25:48.3 1:40:14.6
20 Mitch Kahl 3016 Champlin Park High School 410   24:57.4 25:23.8 24:44.0 25:54.1 1:40:59.4
21 Chad Mccracken 3063 Maple Grove High School 405   24:56.2 25:23.3 25:24.6 25:36.5 1:41:20.8
22 Alex Barkmeier 3095 Southwest Minneapolis 400   24:14.7 26:30.4 25:38.1 26:15.3 1:42:38.6
23 Nick Florentius 3078 Osseo Composite 396   24:47.3 25:51.9 26:01.5 26:03.9 1:42:44.7
24 Hayden Nelson 3055 Lakeville North High School 392   22:39.5 26:05.0 27:22.6 27:07.5 1:43:14.7
25 Karl Seibert 3015 Burnsville High School 388   24:15.5 26:25.2 26:53.6 26:09.1 1:43:43.7
26 Carter Aronson 3033 Eagan High School 384   24:09.5 26:03.7 26:12.0 27:24.3 1:43:49.7
27 Alan Birkenholz 3038 Eastview High School 380   24:49.9 26:25.3 26:21.6 26:13.8 1:43:50.8
28 Leo Fonder 3017 Champlin Park High School 376   22:36.5 25:31.1 26:36.4 29:36.2 1:44:20.3
29 Jack Borgeson 3065 Maple Grove High School 372   24:12.3 26:29.4 26:53.5 26:51.0 1:44:26.4
30 Alex Kern 3099 St. Cloud Area Composite 369   24:20.4 26:38.3 27:08.7 26:50.5 1:44:58.1
31 Kelby Peterson 3000 Alexandria Area Youth Cycling 366   24:35.3 26:09.8 26:08.2 28:21.7 1:45:15.2
32 Evan Ferstl 3111 Winona Composite 363   24:51.5 26:23.3 27:14.6 26:58.7 1:45:28.1
33 Jason Cohrs 3082 Rochester Composite 360   25:00.5 26:53.3 26:40.5 27:04.7 1:45:39.2
34 Ole Roof 3054 Independent 357   24:45.5 27:20.2 27:26.6 27:05.3 1:46:37.7
35 Coy Stark 3005 Austin Area Composite 354   24:54.3 27:19.5 27:18.5 27:06.5 1:46:38.9
36 Joey Berens 3091 Shakopee High School 351   24:45.4 27:14.9 27:29.1 27:59.3 1:47:28.7
37 Cody Harein 3109 White Bear Lake High School 348   27:20.2 26:27.7 26:19.2 27:26.4 1:47:33.6
38 Jeremy Hedin 3079 Osseo Composite 346   24:47.2 26:11.3 27:42.8 29:59.0 1:48:40.5
39 Will Hank 3107 White Bear Lake High School 344   25:55.9 27:46.3 26:55.1 28:56.0 1:49:33.4
40 Joseph Rosenquist 3080 Osseo Composite 342   25:19.9 27:46.1 28:12.9 28:17.7 1:49:36.6
41 Christian Pfeffer-Kleemann 3084 Rochester Composite 340   26:14.2 27:20.7 28:20.2 27:48.5 1:49:43.7
42 Ryan Beard 3007 Austin Area Composite 338   27:48.6 27:28.6 27:06.6 27:39.0 1:50:02.9
43 Lucas Duffy 3103 St. Paul Central 336   26:14.9 27:29.4 27:40.9 28:37.6 1:50:03.0
44 Rylan Rose 3058 Lakeville South High School 334   27:01.7 27:02.9 28:37.8 27:54.7 1:50:37.3
45 Jacob Rossow 3064 Maple Grove High School 332   26:17.6 27:21.5 28:26.3 30:13.9 1:52:19.5
46 Jared Navarro 3101 St. Croix Valley Composite 330   24:57.5 28:09.9 29:03.9 30:09.9 1:52:21.3
47 Kevin Gustafson 3075 Orono High School 329   27:47.9 27:16.7 28:43.3 28:42.9 1:52:30.8
48 Jacob Cardinal 3066 Maple Grove High School 328   26:57.5 27:49.3 28:21.4 29:23.3 1:52:31.7
49 Gavin Laing 3119 Maple Grove High School 327   27:18.0 27:44.5 28:29.5 29:53.5 1:53:25.7
50 Mitchell Vrieze 3029 Eagan High School 326   27:21.3 27:44.4 28:42.0 29:37.8 1:53:25.7
51 Dylan Folger 3035 Eastview High School 325   27:46.3 28:35.7 28:38.7 28:27.9 1:53:28.7
52 Jack Smude 3013 Burnsville High School 324   26:59.3 28:44.5 28:39.3 30:34.1 1:54:57.3
53 Simon Levy 3094 Southwest Minneapolis 323   26:57.5 29:59.7 29:48.4 28:36.4 1:55:22.1
54 Nate Nacer 3118 Maple Grove High School 322   26:18.3 27:26.9 28:29.7 34:13.3 1:56:28.3
55 Gavin Balding 3003 Apple Valley HS 321   27:36.5 29:14.0 29:56.1 31:40.0 1:58:26.8
56 Doug Swenson 3056 Lakeville North High School 320   27:30.6 29:07.9 31:20.4 30:28.4 1:58:27.4
57 Talin Tuchtenhagen 3081 Rochester Composite 319   29:20.6 29:13.9 29:24.6 30:34.0 1:58:33.2
58 William Schildgen 3002 Apple Valley HS 318   28:09.3 30:25.9 30:14.8 30:18.5 1:59:08.7
59 Tanner Timm 3051 Hutchinson High School 317   27:01.2 29:41.8 31:14.7 31:42.9 1:59:40.7
60 Jack Swenson 3077 Orono High School 316   28:59.9 30:18.6 29:34.6 30:49.0 1:59:42.2
61 Tommy Slane 3037 Eastview High School 315   29:01.6 29:56.1 30:19.4 30:55.1 2:00:12.3
62 Nick Wigen 3034 Eagan High School 314   27:51.4 30:30.8 31:06.6 30:50.8 2:00:19.8
63 Seth Bickford 3106 White Bear Lake High School 313   27:47.8 29:34.4 31:58.9 31:15.6 2:00:36.8
64 Sam Williams 3114 Winona Composite 312   22:47.1 34:37.0 33:40.1 25:29.3 2:01:33.6
65 Ethan Thompson 3008 Austin Area Composite 311   28:57.4 30:19.1 31:11.0 32:08.7 2:02:36.3
66 Tristan Noble 3049 Highland Park Mendota Composite 310   27:47.9 32:33.0 30:58.6 31:17.4 2:02:37.0
67 Jacob Harms 3027 Eagan High School 309   27:50.8 29:08.2 30:56.9 35:08.0 2:03:04.2
68 Jack McEligot 3083 Rochester Composite 308   23:20.2 26:45.2 26:41.8 48:28.3 2:05:15.5
69 Garrett Tkach 3041 Eastview High School 307   27:49.6 32:27.0 32:23.3 33:02.6 2:05:42.6
70 Joshua Kennicott 3089 Shakopee High School 306   28:48.6 32:29.2 33:25.5 31:57.0 2:06:40.4
71 Jack Bowman 3092 Shakopee High School 305   28:50.1 33:17.5 33:06.4 32:01.9 2:07:16.0
72 Charlie Zeilinger 3074 New Prague Composite 304   29:12.5 31:14.4 32:29.2 34:43.2 2:07:39.4
73 Ryan Foyt 3085 Rosemount HS 303   30:42.6 32:05.0 33:13.6 32:30.1 2:08:31.5
74 Miles Kubes-Patterson 3088 Shakopee High School 302   30:09.5 32:38.7 34:31.9 35:29.6 2:12:49.8
75 William Kurth 3117 Winona Composite 301   27:18.5 33:01.6 40:21.5 34:01.2 2:14:43.0
76 Zachary Engman 3108 White Bear Lake High School 300   30:54.5 35:11.8 34:44.3 35:01.5 2:15:52.2
77 Benjamin Keuler 3039 Eastview High School 299   29:47.0 34:06.7 36:56.9 36:33.9 2:17:24.6
DNF Tyler Gonzales 3086 Rosemount HS 0   22:50.2 26:13.0 X X X X X X X X 49:03.2
DNF Joey Diffley 3032 Eagan High School 0   22:30.5 42:14.4 X X X X X X X X 1:04:45.0
DNF Caiden Swanke 3030 Eagan High School 0   36:24.2 46:41.7 X X X X X X X X 1:23:05.9
DNF Vinnie Ariola 3097 St. Cloud Area Composite 0   35:25.8 X X X X X X X X X X X X 35:25.8

Sophomore Boys D1

Males

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Henry Seiser 540 Hudson High School 500   25:24.9 19:38.6 23:45.4 1:08:49.0
2 Grant Hietpas 517 Stillwater HS 490   25:22.5 19:58.6 23:44.9 1:09:06.0
3 Nicholas Schneider 539 Wayzata Mountain Bike Team 481   22:03.8 23:24.1 24:48.1 1:10:16.1
4 Philip Dirnberger 508 Hopkins High School 472   21:54.9 24:00.1 24:40.9 1:10:36.0
5 Willem Krattley 523 Hudson High School 464   22:32.5 24:29.9 24:35.4 1:11:37.9
6 Ogden Miller 529 Washburn High School 456   22:33.0 24:36.1 24:28.9 1:11:38.1
7 Zack Isaacson 518 Minnetonka High School 448   22:09.7 24:59.3 24:42.9 1:11:52.0
8 Karl Janczak 520 Washburn High School 441   22:30.9 24:44.5 24:41.6 1:11:57.0
9 Evan Berkowitz 501 Stillwater HS 434   22:56.4 25:10.4 25:42.0 1:13:48.9
10 Adam Markowicz 527 Stillwater HS 427   23:33.9 25:27.0 25:11.6 1:14:12.6
11 Isaac Gunderson 515 Stillwater HS 420   23:30.5 25:30.4 25:59.7 1:15:00.7
12 Charlie Hazelroth 516 Stillwater HS 414   23:48.9 25:43.6 25:51.4 1:15:24.0
13 Joseph Ogaard 532 Stillwater HS 408   23:29.1 25:31.8 26:29.3 1:15:30.3
14 Vladimir Smirnov 541 Wayzata Mountain Bike Team 402   23:33.8 26:08.9 26:15.3 1:15:58.0
15 Adam Gilleece 514 Washburn High School 396   23:42.8 26:00.1 26:15.0 1:15:58.0
16 Nick Monson 530 Wayzata Mountain Bike Team 390   23:33.9 26:14.8 27:11.3 1:17:00.1
17 Jameson Stahl 542 Stillwater HS 385   23:41.1 26:43.8 26:49.5 1:17:14.5
18 Evan Dybvig 509 Stillwater HS 380   24:06.9 26:57.0 26:27.0 1:17:31.0
19 Eli Roll 537 Stillwater HS 375   26:18.3 27:30.0 28:16.7 1:22:05.1
20 Natan Tapper 545 Minnetonka High School 370   26:31.9 28:23.1 28:25.9 1:23:21.0
21 Avery Carlson 505 Washburn High School 365   25:31.7 29:22.9 30:09.4 1:25:04.1
22 Drew Potvin 536 Armstrong Cycle Club 360   26:41.0 29:10.4 29:54.6 1:25:46.1
23 Will Roslansky 538 Minnetonka High School 356   27:01.8 29:58.9 29:03.2 1:26:04.0
24 Zack Wood 548 Hopkins High School 352   27:01.0 29:58.6 30:14.4 1:27:14.0
25 Ben Brynestad 549 Stillwater HS 348   28:54.8 31:05.6 30:32.4 1:30:32.9
26 Nathaniel Stay 543 Wayzata Mountain Bike Team 344   28:42.9 31:53.0 31:17.7 1:31:53.7
27 Connor Fuzzey 513 Wayzata Mountain Bike Team 340   27:32.5 32:40.1 33:24.3 1:33:37.0
28 Zan Abbas 500 Wayzata Mountain Bike Team 336   29:29.7 34:15.9 35:39.2 1:39:24.9
29 Andre Brose 503 Minnetonka High School 332   35:06.9 34:48.1 35:31.2 1:45:26.3
DNF Daniel Pekurovsky 533 Wayzata Mountain Bike Team 0   27:07.4 X X X X X X X X 27:07.4

Sophomore Boys D2

Males

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Cuyler Rono 620 Crosby-Ironton High School 500   21:27.1 22:44.8 23:28.1 1:07:40.0
2 Isaiah Moore 634 Hutchinson High School 490   21:27.8 23:57.1 23:25.7 1:08:50.7
3 Roen Anderson 639 Mankato Composite 481   21:26.7 24:16.0 23:08.7 1:08:51.5
4 Charlie Johnson 655 Rosemount HS 472   22:25.7 24:23.3 24:15.0 1:11:04.0
5 Braden Higgins 613 Champlin Park High School 464   22:10.8 24:33.8 24:27.6 1:11:12.3
6 Kaden Sheflo 621 Cuyuna Lakes Mountain Bike Team 456   22:43.8 24:19.6 24:47.8 1:11:51.3
7 Jaden Niemeyer 635 Hutchinson High School 448   23:31.6 25:18.6 25:08.3 1:13:58.6
8 Will Hack 636 Lakeville South High School 441   23:20.2 25:31.7 25:08.4 1:14:00.4
9 Mitchell Pontius 623 Cuyuna Lakes Mountain Bike Team 434   23:17.9 25:32.5 25:13.2 1:14:03.7
10 Caleb Wood 622 Cuyuna Lakes Mountain Bike Team 427   23:09.1 25:41.6 25:39.1 1:14:30.0
11 Ashton Engberg 612 Champlin Park High School 420   23:32.7 25:41.8 25:18.0 1:14:32.6
12 Gabriel Steinmetz 677 Independent 414   24:13.6 25:17.2 25:05.2 1:14:36.2
13 Jarod Sahaydak 643 MPLS Southside Compsite 408   24:33.0 25:03.2 25:05.9 1:14:42.3
14 Peter Nomeland 637 Lakeville South High School 402   23:33.0 25:39.9 25:41.3 1:14:54.3
15 Jack Glad 603 Apple Valley HS 396   24:01.3 25:43.6 25:15.5 1:15:00.4
16 Baleigh Rasmusen 602 Alexandria Area Youth Cycling 390   24:31.5 25:54.9 26:10.5 1:16:37.0
17 Noah Fuller 668 St. Cloud Area Composite 385   24:32.7 25:54.9 26:11.4 1:16:39.1
18 Ian Barnum 654 Rosemount HS 380   24:00.9 26:08.8 26:47.5 1:16:57.3
19 Jacob Kimberley 664 Southwest Minneapolis 375   24:14.6 26:25.3 26:17.7 1:16:57.7
20 Joey Lenz 644 New Prague Composite 370   24:02.0 27:17.0 26:46.4 1:18:05.4
21 Dakota Kelly 652 Rochester Composite 365   24:14.7 27:39.3 26:26.9 1:18:21.0
22 Simon Hirst 605 Austin Area Composite 360   24:58.0 27:11.2 27:09.7 1:19:19.1
23 William Anderla 648 Osseo Composite 356   24:36.0 27:39.6 27:11.5 1:19:27.2
24 Nathan Bloss 611 Champlin Park High School 352   25:04.5 26:58.8 27:27.6 1:19:31.0
25 Zach Schaefbauer 630 Eagan High School 348   24:32.7 27:40.3 27:35.6 1:19:48.7
26 William Hjort 667 St. Cloud Area Composite 344   25:33.9 27:07.8 27:07.2 1:19:49.0
27 Alex Stromme 650 Rochester Composite 340   25:56.0 27:48.3 27:51.1 1:21:35.6
28 Anthony Coudron 672 Winona Composite 336   25:55.9 26:41.0 29:00.0 1:21:37.0
29 Carter Jansen 676 St. Croix Valley Composite 332   26:44.8 27:36.2 27:53.5 1:22:14.6
30 Jonathan Pownell 610 Cannon Valley Composite 329   25:42.9 28:02.4 29:26.5 1:23:11.9
31 Noah Johnson 671 St. Paul Central 326   26:20.8 27:48.1 29:03.2 1:23:12.2
32 Elias McGuire 653 Rochester Composite 323   26:38.3 29:28.6 27:42.0 1:23:49.0
33 Sam Scheuneman 609 Burnsville High School 320   26:42.9 28:41.4 29:24.6 1:24:49.0
34 Riley Halstrom 666 St. Cloud Area Composite 317   26:12.9 28:57.1 29:52.4 1:25:02.4
35 John Weatherhead 645 Orono High School 314   26:57.8 28:30.0 29:45.2 1:25:13.0
36 Adam Klepetka 601 Alexandria Area Youth Cycling 311   27:08.5 30:13.5 29:39.0 1:27:01.1
37 James Pipkin 649 Osseo Composite 308   28:21.9 29:30.1 29:12.0 1:27:04.0
38 Sujay Racha 662 Shakopee High School 306   26:59.8 30:43.1 30:00.0 1:27:43.0
39 Dawson Ludvigson 608 Burnsville High School 304   26:42.9 30:03.0 31:41.6 1:28:27.6
40 Avery Schaefer 661 Shakopee High School 302   27:29.1 30:15.6 30:44.5 1:28:29.3
41 Vladimir Lind 607 Burnsville High School 300   27:30.6 31:46.6 31:19.0 1:30:36.2
42 Parker Swanson 629 Eagan High School 298   27:54.9 31:15.1 31:44.1 1:30:54.2
43 William O'Neill 670 St. Croix Valley Composite 296   28:51.1 32:13.0 30:40.5 1:31:44.6
44 Sanjay Sharma 665 Southwest Minneapolis 294   30:45.5 32:54.5 35:34.7 1:39:14.9
45 Ben Foley 675 Highland Park Mendota Composite 292   30:09.9 35:24.1 34:53.9 1:40:28.0
46 Jack Ruble 663 Southwest Minneapolis 290   28:20.9 37:16.1 34:50.9 1:40:28.0
47 Noah Molnau 646 Osseo Composite 289   38:33.3 31:51.7 31:26.0 1:46:51.0
48 Kadin Olson 660 Shakopee High School 288   31:03.8 35:52.8 41:13.4 1:48:10.1
49 Zackary Alman 647 Osseo Composite 287   37:16.0 39:02.9 40:07.4 1:56:26.5

Freshman Boys D1

Males

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Caden Albrecht 800 Stillwater HS 500   22:06.3 23:54.6 46:01.0
2 Isaac Lowenthal Walsh 839 Washburn High School 490   22:17.6 23:59.8 46:17.4
3 Per Alexander 801 Washburn High School 481   23:36.9 25:09.0 48:46.0
4 Ethan Mielke 846 Hopkins High School 472   23:42.5 25:12.5 48:55.0
5 Jack Hietpas 828 Stillwater HS 464   23:47.2 25:25.7 49:13.0
6 Adam Gaertner 820 Stillwater HS 456   23:48.2 25:26.4 49:14.7
7 Zachary Bollom 806 Wayzata Mountain Bike Team 448   23:47.5 26:05.7 49:53.3
8 Connor McDonald 844 Hudson High School 441   24:27.9 25:49.6 50:17.5
9 AJ Gunderson 821 Stillwater HS 434   24:12.9 26:32.0 50:45.0
10 Riley Sellars 875 Minnetonka High School 427   25:12.9 25:37.6 50:50.5
11 Chase Lynskey 840 Stillwater HS 420   25:21.8 26:42.2 52:04.0
12 Isaac Brown 809 Stillwater HS 414   24:57.6 27:29.8 52:27.5
13 Ethan Healy 827 Washburn High School 408   24:59.8 27:27.9 52:27.7
14 Ryan Guse 822 Hopkins High School 402   24:57.5 28:08.5 53:06.0
15 Alex Pemberton 850 Wayzata Mountain Bike Team 396   25:32.9 27:48.5 53:21.4
16 Garret Bonello 808 Wayzata Mountain Bike Team 390   25:48.9 28:00.0 53:48.9
17 Ethan Aune 802 Wayzata Mountain Bike Team 385   25:32.3 28:24.5 53:56.8
18 Joshua Penshorn 851 Hudson High School 380   25:58.9 28:17.1 54:16.0
19 Oliver Hunter 878 Armstrong Cycle Club 375   23:42.9 26:11.2 54:54.2
20 David Pearson 849 Wayzata Mountain Bike Team 370   26:48.8 28:47.4 55:36.3
21 Brandon Riley 854 Hudson High School 365   25:56.9 29:39.8 55:36.8
22 Zachary Carlson 814 Stillwater HS 360   27:08.4 28:57.0 56:05.4
23 Kyle Sipe 861 Wayzata Mountain Bike Team 356   27:09.9 28:58.1 56:08.0
24 Calvin Short 860 Wayzata Mountain Bike Team 352   27:24.8 29:28.9 56:53.8
25 Alex Scherber 874 Stillwater HS 348   28:02.8 30:16.2 58:19.1
26 Ryan Hanson 826 Armstrong Cycle Club 344   28:23.2 30:16.4 58:39.6
27 Ryan Jette 877 Wayzata Mountain Bike Team 340   28:21.8 30:27.2 58:49.1
28 Ethan Hansen 824 Wayzata Mountain Bike Team 336   29:02.5 31:42.0 1:00:44.5
29 Zach Burnam 811 Hudson High School 332   28:20.8 32:54.6 1:01:15.4
30 Jacob Sletten 876 Stillwater HS 329   28:51.5 32:24.4 1:01:15.9
31 Jack Wallace 871 Stillwater HS 326   29:21.2 32:36.6 1:01:57.8
32 Ayush Raheja 853 Wayzata Mountain Bike Team 323   31:57.5 33:56.5 1:05:54.1
33 Michael Kingston 835 Minnetonka High School 320   36:02.7 34:56.8 1:10:59.5
34 Hunter Tyree 868 Minnetonka High School 317   35:28.0 40:36.0 1:16:04.0
35 Riley Chellen 815 Minnetonka High School 314   40:49.0 48:24.0 1:29:13.0
DNF James Bendickson 803 Hopkins High School 0   34:51.6 X X X X 34:51.6

Freshman Boys D2

Males

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Wyatt Horner 9010 Burnsville High School 500   21:57.3 23:57.1 45:54.4
2 Javan Hemsworth 9025 Cuyuna Lakes Mountain Bike Team 490   22:00.1 24:15.2 46:15.3
3 Austin Schroeder 9027 Cuyuna Lakes Mountain Bike Team 481   22:00.4 24:15.5 46:16.0
4 Jordon Beaudry 9034 Elk River Composite 472   22:22.8 24:09.0 46:31.8
5 Brayden Kempel 9035 Elk River Composite 464   22:23.1 24:16.8 46:40.0
6 Bennet Fischer 9040 Independent 456   23:08.3 24:04.6 47:13.0
7 Kole Koehler 9095 Winona Composite 448   22:48.9 24:55.4 47:44.4
8 Trevor Hutchison 9023 Crosby-Ironton High School 441   23:26.9 24:40.0 48:06.9
9 Ethan Van Zee 9031 Elk River Composite 434   22:54.4 25:14.3 48:08.8
10 Kaleb Bauer 9021 Crosby-Ironton High School 427   23:11.6 24:57.7 48:09.3
11 Peter Nierenhausen 9024 Cuyuna Lakes Mountain Bike Team 420   23:24.9 24:44.7 48:09.6
12 Joshua Yotter 9022 Crosby-Ironton High School 414   23:09.8 25:05.8 48:15.7
13 Andrew Shuros 9037 Highland Park Mendota Composite 408   23:08.8 25:48.4 48:57.2
14 Adam Barth 9092 White Bear Lake High School 402   23:50.4 25:31.2 49:21.6
15 Conor Gregg 9038 Highland Park Mendota Composite 396   24:02.4 25:26.7 49:29.2
16 Christopher Boucher 9026 Cuyuna Lakes Mountain Bike Team 390   24:36.8 25:51.1 50:28.0
17 Karl David 9044 Lakeville South High School 385   24:24.8 26:55.7 51:20.5
18 Paul St. Onge 9045 Lakeville South High School 380   24:24.8 26:57.1 51:22.0
19 Isaac Trockman 9084 Southwest Minneapolis 375   24:00.9 27:32.4 51:33.4
20 Leo Bergner 9089 St. Croix Valley Composite 370   25:23.9 26:09.9 51:33.9
21 Peter Herrick 9071 Rochester Composite 365   25:00.9 26:59.4 52:00.4
22 John Weisenbeck 9069 Rochester Composite 360   24:36.7 27:26.8 52:03.6
23 Nathan Pierce 9062 New Prague Composite 356   25:30.9 26:33.1 52:04.0
24 Bowen Tesch 9000 Alexandria Area Youth Cycling 352   25:24.1 26:42.1 52:06.3
25 Daniel Vazquez 9009 Burnsville High School 348   25:25.7 26:42.8 52:08.5
26 Austin Kapaun 9014 Champlin Park High School 344   25:29.5 26:49.4 52:18.9
27 Jason Starks 9048 Mankato Composite 340   26:18.9 26:17.3 52:36.3
28 Brandon Buchholz 9013 Champlin Park High School 336   25:27.9 27:15.0 52:42.9
29 Hans Rupnow 9047 Mankato Composite 332   26:22.9 26:23.1 52:46.1
30 Chais Olson 9001 Austin Area Composite 329   25:32.9 27:35.2 53:08.1
31 Louis Olson 9085 St. Croix Valley Composite 326   26:18.2 26:50.9 53:09.2
32 JACOB OLSON 9032 Elk River Composite 323   25:26.7 27:52.1 53:18.9
33 Sam Peterson 9042 Lakeville North High School 320   25:26.5 27:52.5 53:19.1
34 Trenton Churchill 9059 New Prague Composite 317   25:29.9 27:58.1 53:28.1
35 Pacey Mohler 9028 Cuyuna Lakes Mountain Bike Team 314   26:18.9 27:21.1 53:40.1
36 Jacob Venenga 9005 Austin Area Composite 311   26:24.9 27:15.2 53:40.1
37 Hawk Holzer 9043 Lakeville North High School 308   25:21.9 28:32.4 53:54.3
38 William Kahle 9004 Austin Area Composite 306   26:21.5 27:45.6 54:07.1
39 Gavin Peterson 9072 Rosemount HS 304   26:21.9 27:45.2 54:07.1
40 Slava Kritzer 9003 Austin Area Composite 302   26:21.9 27:47.1 54:09.0
41 Tommy Heyer 9061 New Prague Composite 300   26:21.9 28:03.2 54:25.1
42 Oskar Pezalla-Granlund 9056 MPLS South High 298   27:04.0 28:45.0 55:49.1
43 Ricky Larsen 9012 Champlin Park High School 296   28:03.1 28:24.9 56:28.1
44 Marcel Testa 9098 St. Cloud Area Composite 294   27:59.7 28:35.5 56:35.2
45 Jacob Rainerson 9067 Osseo Composite 292   26:30.6 30:18.5 56:49.1
46 Jack Myhre 9066 Orono High School 290   27:34.0 30:06.0 57:40.1
47 August Shriver 9058 MPLS South High 289   28:03.4 29:39.3 57:42.7
48 Ryan Pease 9088 St. Croix Valley Composite 288   27:22.0 30:54.0 58:16.1
49 Vincent Knutson 9033 Elk River Composite 287   27:59.3 31:25.7 59:25.0
50 Garrett Quady 9015 Champlin Park High School 286   28:56.3 31:05.6 1:00:01.9
51 Alan Saenz 9070 Rochester Composite 285   30:05.4 30:43.6 1:00:49.1
52 Andrew Beckius 9046 Mankato Composite 284   29:07.0 31:44.5 1:00:51.5
53 Cordell Kinyon 9068 Rochester Composite 283   29:19.0 31:47.5 1:01:06.6
54 Jackson Guck 9041 Lakeville North High School 282   29:43.0 32:29.1 1:02:12.2
55 Dylan Hill 9099 St. Cloud Area Composite 281   27:42.7 34:40.5 1:02:23.3
56 Andrew Meyer 9079 Shakopee High School 280   31:19.0 32:12.1 1:03:31.1
57 Keegan Conlee 9054 MPLS South High 279   31:18.2 32:57.8 1:04:16.1
58 Austin Strowbridge 9011 Burnsville High School 278   35:51.6 43:30.4 1:19:22.0
59 Shane Kahl 9016 Champlin Park High School 277   25:26.6 46:55.1 1:27:21.8

Varsity Girls

Females

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Anna Christian 104 Washburn High School 575   21:06.5 23:07.5 23:31.1 23:42.2 1:31:27.4
2 Josie Welsh 119 Armstrong Cycle Club 565   21:12.3 24:12.2 24:40.5 24:52.3 1:34:57.4
3 Kasia Bednarski 101 Southwest Minneapolis 556   22:18.4 24:52.9 24:57.6 25:13.9 1:37:22.9
4 Kyra Jackson 110 Hopkins High School 547   22:47.1 24:45.6 25:03.4 24:50.5 1:37:26.8
5 Kaelin Jackson 109 Hopkins High School 539   23:08.8 25:09.7 25:51.0 26:19.5 1:40:29.1
6 Justice Sahaydak 117 MPLS Southside Compsite 531   22:38.5 26:20.5 26:36.3 26:03.8 1:41:39.3
7 Courtney Johnson 112 Crosby-Ironton High School 523   23:23.5 26:03.9 26:32.3 26:28.2 1:42:28.1
8 Ellie Hedlund 107 MPLS Southside Compsite 516   22:36.4 25:59.4 27:09.8 27:55.1 1:43:40.7
9 Taylor Horner 108 Burnsville High School 509   23:57.4 26:27.1 27:09.1 26:46.5 1:44:20.1
10 Hannah Brown 103 Stillwater HS 502   23:23.6 26:03.8 27:35.5 27:55.7 1:44:58.7
11 Siri Bohacek 102 Stillwater HS 495   23:24.1 26:35.8 28:54.0 29:53.1 1:48:47.1
12 Nikita Finnerty 106 Crosby-Ironton High School 489   26:24.4 29:59.0 30:30.5 30:44.9 1:57:39.0
13 Melissa Jacobs 111 New Prague Composite 483   29:33.5 33:49.6 37:01.4 37:00.5 2:17:25.2

JV Girls

Females

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Zoe Camp 425 Southwest Minneapolis 540   22:13.6 24:43.9 25:12.0 1:12:09.6
2 Anni Skillicorn 430 Winona Composite 530   22:33.5 25:15.0 25:50.0 1:13:38.5
3 Ellie Munger 415 Hopkins High School 521   24:18.6 26:53.5 27:02.7 1:18:14.8
4 Greta Mielke 414 Hopkins High School 512   24:17.8 26:53.6 27:03.5 1:18:15.0
5 Gracen Hardy 406 Cuyuna Lakes Mountain Bike Team 504   24:18.3 27:39.2 27:47.7 1:19:45.2
6 Molly Junker 426 Stillwater HS 496   25:51.5 29:10.9 29:25.1 1:24:27.6
7 Lexis Ringgenberg 407 Eagan High School 488   27:00.6 29:59.6 29:04.7 1:26:05.0
8 Sophie Dirnberger 412 Hopkins High School 481   27:45.5 29:14.7 29:15.4 1:26:15.7
9 Liza Pekurovsky 429 Wayzata Mountain Bike Team 474   27:16.4 30:16.9 29:57.2 1:27:30.6
10 Madeline Nierenhausen 405 Cuyuna Lakes Mountain Bike Team 467   26:45.5 30:14.5 31:06.1 1:28:06.3
11 Allie Thompson 401 Armstrong Cycle Club 460   28:29.9 29:51.0 30:06.6 1:28:27.6
12 Sarah Clay 411 Hopkins High School 454   27:36.5 31:19.8 30:22.2 1:29:18.6
13 Claire Minnihan 413 Hopkins High School 448   29:12.2 32:35.8 32:27.1 1:34:15.3
14 Erin Berglund 417 Hudson High School 442   29:45.4 33:52.4 34:23.2 1:38:01.1
15 Katya Loehlein 404 Champlin Park High School 436   29:12.5 33:26.9 35:22.5 1:38:02.0
16 Lucy Hendrickson 423 Orono High School 430   29:50.7 34:47.7 34:02.2 1:38:40.7
17 Clare Holden 400 Armstrong Cycle Club 425   30:54.5 35:33.0 34:52.5 1:41:20.1

Sophomore Girls

Females

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Rachel Ball 709 Hudson High School 500   24:09.2 25:30.2 49:39.4
2 Gillian Bode 726 Washburn High School 490   23:51.5 26:21.0 50:12.5
3 Isabel Lippai 710 Independent 481   24:10.9 26:34.3 50:45.2
4 Zoey Sheedy 719 Rochester Composite 472   24:36.4 26:57.0 51:33.4
5 Emma Albrecht 723 Stillwater HS 464   25:16.3 27:12.2 52:28.6
6 Stormy Hegg 700 Alexandria Area Youth Cycling 456   26:12.5 27:46.7 53:59.3
7 Anastasia Antanovich 706 Eastview High School 448   26:12.3 28:41.9 54:54.2
8 Stevie Tompkins 731 Mankato Composite 441   27:00.5 28:13.3 55:13.8
9 Marta Markowicz 724 Stillwater HS 434   26:45.8 29:59.9 56:45.7
10 Sarah Hoffman 708 Hopkins High School 427   26:07.4 30:38.7 56:46.1
11 Sarah Schad 722 St. Cloud Area Composite 420   27:29.8 30:54.6 58:24.5
12 Anika Nollendorfs 714 Maple Grove High School 414   28:27.5 31:11.6 59:39.1
13 Olivia Fox 728 Wayzata Mountain Bike Team 408   29:24.5 31:56.1 1:01:20.6
14 Savannah Egan 711 Lakeville North High School 402   33:45.5 35:38.7 1:09:24.2
15 Emma Raygor 718 Rochester Composite 396   34:45.5 38:41.0 1:13:26.6
16 Talya Tapper 716 Minnetonka High School 390   40:30.5 44:59.9 1:25:30.4
DNF Annika Dahl 715 Maple Grove High School 0   40:30.5 X X X X 40:30.5

Freshman Girls

Females

Place Name Plate Team Points Bonus Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Total
 
1 Morgan Hanson 1005 Burnsville High School 500   23:24.3 25:56.2 49:20.5
2 Anya Healy 1013 Washburn High School 490   24:30.2 26:29.3 50:59.5
3 Sudie Hall 1019 Southwest Minneapolis 481   24:03.4 27:03.0 51:06.5
4 Liv Myers 1015 Stillwater HS 472   25:30.5 26:50.9 52:21.5
5 Lauren Munger 1041 Hopkins High School 464   26:27.3 26:55.6 53:22.9
6 Ellie Shuros 1028 Highland Park Mendota Composite 456   25:50.8 27:45.5 53:36.4
7 Anna German 1029 Hutchinson High School 448   25:51.4 28:07.7 53:59.1
8 josephine ramirez 1016 Stillwater HS 441   25:30.4 28:30.0 54:00.4
9 Naomi Strange 1022 Crosby-Ironton High School 434   27:03.5 28:56.4 56:00.0
10 Johana White 1011 Wayzata Mountain Bike Team 427   27:04.8 29:10.6 56:15.4
11 Tausha Lange 1000 Alexandria Area Youth Cycling 420   27:21.5 29:23.4 56:45.0
12 Lauren Jensen 1031 Lakeville North High School 414   27:11.4 30:12.0 57:23.4
13 Whitney Walkup 1004 Austin Area Composite 408   27:23.4 30:42.8 58:06.3
14 Sara Thompson 1001 Armstrong Cycle Club 402   28:04.2 30:02.2 58:06.5
15 Adison Steinke 1042 Hopkins High School 396   28:03.5 30:17.6 58:21.2
16 Renata Vaughn 1003 Austin Area Composite 390   27:27.5 31:17.0 58:44.6
17 Charlotte Sanders Burdis 1007 Cannon Valley Composite 385   28:06.5 31:48.0 59:54.6
18 Anastasia Mitchell 1002 Austin Area Composite 380   28:42.0 31:27.3 1:00:09.4
19 Kendra Johnson 1037 Shakopee High School 375   28:41.8 32:18.4 1:01:00.2
20 Victoria Voss 1035 Rochester Composite 370   29:12.5 32:03.0 1:01:15.6
21 Tehya Daniels 1010 White Bear Lake High School 365   29:39.5 31:47.0 1:01:26.5
22 Olivia Callister 1032 Minnetonka High School 360   31:05.7 33:43.6 1:04:49.3
23 Alexandra Saville 1039 Shakopee High School 356   30:57.5 34:46.2 1:05:43.7
24 Grace Jakusz 1036 Shakopee High School 352   31:47.6 35:32.7 1:07:20.4
25 Ren Christiansen 1008 Champlin Park High School 348   32:17.8 36:41.1 1:08:59.0
26 Rebecca Larson 1006 Burnsville High School 344   32:24.1 38:45.5 1:11:09.7
27 Louise Rosenbaum 1034 Orono High School 340   35:15.5 39:45.1 1:15:00.7
28 Lydia Bjorkulnd 1033 Northwest Composite 336   33:51.5 41:12.2 1:15:03.7
29 Teagan Mason 1038 Shakopee High School 332   37:39.3 44:27.3 1:22:06.7